• konkursi_shpreses-1
  “KONKURSI – Shprese”

  “Shprese” “Per njeriun e mencur cdo dite lind jete e re “ EDS foundation ne bashkepunim me Albatross Media ,do te sjellin per ju ,per here te pare ne shqiperi projektin me madhor te bere mbi temat sociale ,qe prekin jeten e gjithsecilit prej nesh. Projekti jone konsiston ne ndergjegjesimin e njerezve kundrejt problemeve ne Read More

 • 2fa6302648
  Sponsorizimi i edicionit të XI – Albania Open 2010

  Albania Open është një aktivitet internacional i organizuar nga Federata Aeronautike e Shqipërisë mbi disiplinën e fluturimit të lirë.

 • petro_nini
  WWS: Me Kampionet e Petro Nini Luarasit

  Ne date 16/05/2013 Fondacioni EDS ne bashkepunim me stafin drejtues te shkolles Petro Nini Luarasi organizuan finalen e kampionatit te futbollit te shkolles.

 • albabia_croastrip
  Albanian Coast Trip 3- 2013

  Nje aventure e cila filloi ne plazhet ranore dhe te virgjer te Velipojes dhe perfundoje ne magjine e Butrintit antike.

 • konkursi_shpreses
  “KONKURSI – Shprese”

  EDS foundation ne bashkepunim me Albatross Media ,do te sjellin per ju ,per here te pare ne shqiperi projektin me madhor te bere mbi temat sociale

 • ekipi_basketbollit
  Ekipi i basketbollit “EDS” meshkuj (të rritur)

  Skuadra e Basketbollit të Fondacionit `EDS` morri pjesë në Kampionatin Kombëtar Shqiptar për 2 sezone, 2003-2004 dhe 2004-2005

 • df3f1de669
  WWS: Me pilotet e Aeronautikes Shqiptare

  EDS Foundation organizoi eventin promovues per pilotet e Aeronautikes, nje dite perpara kampionatit shqiptare te fluturimit qe u zhvillua ne qytetin e Gjirokastres. Te ftuar ne aktivitet ishin qytetare te gjirokastres studente dhe te rinje nga shkollat e mesme.

 • 48bfa40f0b
  Albania Open – Vlorë 2011

  Albania Open2011 u organizua në Vlorë nga datat 10 – 14 Maj. Rregjistrimet në konkurs u bënë në datat 1-10 Maj. Për më shumë informacion vizitoni faqen e internetit http://www.albaniaopen.com

 • 27ccd08a97
  Fondacioni EDS, një nga sponsorizuesit zyrtarë të Rally Albania 2010

  Fondacioni EDS një prej sponsorave zyrtarë të Rally Albania 2010.

 • 9e7762a622
  Futboll Amfiteatri

  Përjentoni emocionet e kampionatit botëror Afrikë e Jugut 2010 me ndeshjet e transmetuara live në Ambientet e Akademisë së Arteve. Mundësuar nga EDS foundation.

 • 9039472a51
  Rally Albania 2009

  Në Qeshor 2009 R&T Grup dhe EDS Foundation sponsorizuan Rally Albania që është një garë jashtë-rrugës për motorrat, quads (motorrat me 4 rrota) dhe makina që për shtatë ditë konkurojnë kundër njëri-tjetrit dhe kohës ne një reliev të vështirë.