• a2a9e2275e
  Koncert rock me kitaristin e Deep Purple, Ian Paice & Matt Filippini band

  Fondacioni EDS sponsorizoi koncertin rock me bateristin legjendar të “DEEP PURPLE”, IAN PAICE, & “Matt Filippini Band” (Matt Filippini kitarë, Alessandro Del Vecchio tastierë, Nik Mazzucconi kitarë bass, Roberto Tiranti vokal)

 • 18f0faaa21
  Koncert recital i pianistes Merita Rexha (Tërshana) dhe violincelistit Wolfgang Panhofer

  Në kuadër të aktiviteteve “Koncertet e Vjeshtës ‘07”, Fondacioni EDS organizoi në data 1, 2 dhe 3 Nëntor 2007 Koncertin Recital “Beethoveniana”, të pianistes MERITA REXHA TËRSHANA dhe violoncelistit austriak WOLFGANG PANHOFER: – Në 01 Nëntor 2007, ora 19.00, në Sallën e Akademisë së Arteve në Tiranë; – Në 02 Nëntor 2007, ora 17.00, në Read More

 • Koncert recital i pianistes Merita Rexha (Tërshana) dhe Lorenc Radovani (violinë)

  E Diel 15 Tetor 2006 Ora 11.00- Teatri “Migjeni” ShkodërE Martë 17 Tetor 2006 Ora 19.00 – Salla e Akademisë së Arteve Tiranë Programi 1. Bethoven – “Kreutzer Sonata“ op.47 2. Adagio sostenuto, presto 3. Andante con Varizioni 4. Finale, Presto 5. Saint Saens – Introduction and Rondo Capriccioso 6. Brahms – walzer Op.39 (Për Read More

 • b4ca3a0096
  Aktiviteti i Himarës

  Fondacioni EDS në bashkëpunim me shoqatën Italo shqiptare ANIA organizoi:Art Kontakt 4 E shtunë 22 Korrik 2006, Himarë Program · Koncert i “Galere di Fiandra e di Siria” · Performance multimedial i Dj “Don Pasta” (kuzhinë live, poezi, dj-set dhe video) · Shfaqje e dokumentarit “Në krahët e luanit ” Me mbështetjen e Fondacionit EDS Read More

 • 565022c20a
  Jazz Fest në Tiranë

  Moving Culture në bashkëpunim me Fondacionin EDS prezantoi edicionin e pestë të TIR JAZZ FEST, në Amfiteatrin e Akademisë së Arteve nga data 29 maj deri më 3 Qershor 2006 në orën 20:00

 • e483db5457
  Muzikantica

  Projekt i Fondacionit EDSDrejtor Artistik: Zhani Ciko 15 Prill 2005, pranë Teatrit të Operas dhe Baletit Koncerti “Muzicantica” i cili është një përmbledhje e kompozimeve të periudhës së Rilindjes, u organizua në kuadër të Koncerteve të Integrimit sipas programit të mëposhtëm: Akti i Parë G.B. Fontana (1630) Sonata e tretë për flaut Pietro Paolo Raimondi Read More

 • ccb6370629
  Koncert i “Fanfara Tirana” në karnavalet e Venecias

  Me mbështejen e Fondacionit EDSRealizoi A.N.I.A Shoqatë kulturore Italo Shqiptare Koordinoi: Andi Tepelena 5 shkurt 2005, ora 19.00, Campo Santa Margherita Koncerti i grupit shqiptar të muzikës world music `Fanfara Tirana’ u realizua me rastin e Karnavaleve të Venecias.

 • cc6c665990
  Koncert i Orkestrës Filarmonike të Akademisë së Arteve

  Projekt i Fondacionit EDS nën drejtimin e Isak Shehu. 22 Nëntor 2004, salla e Akademisë së Arteve Koncerti Orkestrës Filarmonike të Akademisë së Arteve i realizuar më datë 22 Nëntor 2004 në Tiranë, është koncerti nr. 2 i Brahmsit, një nga veprat më madhështore të shkruajtura për piano e orkestër, një sintezë e mrekullueshme e Read More