• p.cover
  Steelwings MOTOFEST 2018

  Tradita vazhdon… Edhe sivjet si çdo vit  tashmë vjen në Tiranë me gjithë magjin e tij  MotoFest. Ky spektakel  mbledh dhe fton të bashkohen me ne të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorra dhe sigurisht muzikës rrok  .  Tre ditë plotë atmosfer, ritëm, të ftuar  dhe adrenalinë. Risitë dhe surprizat do të jenë Read More

 • WhatsApp Image 2018-05-04 at 1.31.37 PM
  ‘Made in Albania’ Project: më 14 maj në sallën e afreskeve të Universitetit të Barit në Piazza Umberto I

  UniBA: “Italian Network” organizon diten ‘Made in Albania’ Do të zhvillohet më 14 maj në sallën e afreskeve të Universitetit të Barit në Piazza Umberto I, ditën e festimit të 550 vjetëve që nga lindja e heroit kombëtar shqiptar Skenderbeut, si ambasadori i parë i marrëdhënieve dhe vëllazërimit mes popullit shqiptar dhe italian. “Made in Read More

 • Untitled
  “Shtegu i Gjelbër 2018”

  “Shtegu i Gjelbër 2018” Gara më e madhe CrossCountry Mountain Bike në Shqipëri. Edicioni i 3-të i garës së çiklo-krosit, të njohur ndryshe si “SHTEGU I GJELBËR” u zhvillua  të dielë e 7 janarit 2018. Në këtë garë morën pjesë mbi  100 pjesëmarrës, dhe përshkruan një itinerar prej 63 km dhe gjithçka nisi nga Sheshi “Skënderbej”, përgjatë Bulevardit Read More

 • IMG_2491
  City Break Festival – MF17

  Besojmë se më shumë se cdo gjë tjetër Tirana duhet të ofrojë pushime cilesore. Ky realitet është vështirësisht i përcaktueshëm sepse kriteret relativizohen sipas kënaqësisë së individëve dhe detyrimisht larmishmëria dhe oferta rikrijuese janë ato që harmonizojnë një komunitet për ta bërë sa më pozitiv dhe solidar. MotoFest 2017 në vetvete është një produkt turistik Read More

 • 18891822_1280408168751804_5962638604301750909_o-730×1024
  Steelwings MOTOFEST

  Është bërë tashmë traditë që MotoFest zhvillohet çdo vit duke mbledhur të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorra dhe sigurisht muzikës rrok. Ky është viti i tetë që ky event realizohet dhe vazhdon të pritet me shumë kënaqësi nga publiku, kjo edhe sepse në realizimin e këtij viti janë shtuar disa komponentë për Read More

 • 10892048f0
  Piano e re Koncertuale per Akademine e Arteve

  Ja dolem! Piano jone tashme eshte rruges nga Gjermania drejtuar per ne zemrat tona. Realisht pa fjale per mbeshtetjen financiare nga Raiffasen Bank e cila mbuloi te gjjthe pjesen e mbetur. Po te duash te besh mire edhe

 • pjano-re
  Nisma per te blere nje piano

  Me kenaqesi ju njoftojme qe ne mbledhjen e sotme te Bordit Drejtues te Fondacionit EDS u vendos qe: 1.Te jepet kontributi financiar ne shumen 300 000 (Lek) per

 • 7ee3e8b4f2
  Merita Rexha & Ermir Abeshi

  Mbremja MagjikeFotot zyrtare nga mbremja magjike e dates 19/12/2013

 • 0ebe219df8
  Festivali Nderkombetare “PianoDrom” Edicioni 1

  Te Nderuar Miq Ju ftoj te njiheni ne vijim me Festivalin ndërkombëtar “PIANODROM” 20 spektakle te te cilit startojne nga 12 tetor deri 18 Janar 2014.Gjate 4 muajve nje program me mbi 200 vepra perla te literatures pianistike Boterore e shqiptare ( 81 vepra shqiptare nga te cilat reth 40 vepra premiere boterore.)Nje super Festival Read More

 • Fondacioni EDS organizon aktivitetin me titull “Working with the Stars”

  Objektivi: i ketij aktiviteti konsiston ne takime dhe bashkebisedime te femijëve të shkollave te mesme apo nentevjecare te Tiranës me figurat e shquara në fushat e artit, kulturës, sportit si dhe me profesionistë të talentuar. Gjate ketyre aktiviteteve te rinjte do te arrijne edhe te punojne se bashku me figurat e shquara duke krijuar nje Read More

 • “Endërr vere”, koncert i Mezzo-Soprano Vikena Kamenica dhe pianistes Merita Rexha (Tërshana)

  Mezzo-Soprano Vikena Kamenica, soliste në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit, si dhe pianistja Merita Rexha Tërshana, Profesor i asociuar në Katedrën e Pianos pranë Univeritetit të Arteve, organizuan koncertin vokalo pianistik ”Endërr Vere” në datë 7 qershor, 2012 në orën 19.00 tek Salla e Madhe e Universitetit të Arteve.Ky Koncert ishte prenzantimi i një Read More

 • f7f80aa10c
  Koncert sinfonik “Pranverë 2010”

  Stina Koncertore e PranverësKoncert sinfonik në Akademinë e Arteve nën pjesëmarrien e solistes Merita Rexha-Tërshana dhe dirigjentit Alqi Lepuri Shupo, Sokol – “4 Tablo Sinfonike” nr.3 Trimat e Nënës nr.4 Vallëzon Shqipëria Zadeja, Cesk- Koncert për Pjano dhe Orkestër Last, Franz- “Preludet” Poeme Sinfonike nr.3