KINEMA

BOTIME

MUZIKE

ART

SPORT

KONFERENCA

PROJEKTE

 • SCPA_18_Post

  Forcimi i Policimit në Komunitet në Shqipëri (SCPA)

  Fondacioni EDS ne Bashkepunim me Programin “Forcimi i Policimit në Komunitet në Shqipëri” (SCPA) financuar nga Qeveria Suedeze nëpërmjet Agjencisë Ndërkombëtare Suedeze për Zhvillim dhe Bashkëpunim (Sida) i cili zbatohet në Shqipëri nga kompania FCG Sweden kane filluar projektin e perbashket “Fuqizimi i nderveprimit te komunitetit me Policine” Ky projekt do te zhvillohet ne qarqet Read More

 • 4444

  MotoRide Albania

  MOTORIDE ALBANIA 1000 EagleS  & MOTOFEST Fondacioni “EDS” ne bashkepunim me partneret, organizon kete vit eventin me te madh me motorra nga data 25-28 PRIll, 2019. #Party #tours #PASSION #STAYTUNED FOLLOW US https://www.facebook.com/motoridealbania/videos/566089483886850/

 • HTH FB EDS

  “HORIZONTE TE HAPURA”

  “HORIZONTE TE HAPURA” Aktiviteti i Fondacionit EDS ne Bashkepunim me Moving Culture. Ekspozite e Kuruar nga ARTAN SHABANI ne tingujt e AMER DOUX. Te shtunen, 09 Mars 2019 ora 17.00 , Hotel Arragosta, Durres. Ju Mirepresim!

 • dajti n fest 12

  Momente nga Dajti N`Fest 2019

  Disa momente nga Dajti N`Fest 2019 Super atmosferë në malin e Dajtit! Muzikë e valle tradicionale, gatime të shijshme, lojëra e argëtim e ndezën Dajti N’Fest për të katërtin vit radhazi duke nisur mbarë një sezon që premton aktivitete të shumta pranë natyrës!  Falenderojme te gjithe partneret tane ne kete super aktivitet. # APR# Dajti Read More

 • WhatsApp Image 2019-02-05 at 4.20.56 PM

  Dajti N’Fest 2019

  Të shtunën, më 9 shkurt ju ftojmë të merrni pjesë në një nga aktivitetet më të bukura dimërore të organizuara nga Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë, ku sëbashku me Agjencinë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura dhe EDS Foundation nxjerrim nga sënduku i kullave malsore doket dhe zakonet, kostumet, rrëfenjat, zejet, veshjet tradicionale Read More

 • Innovation 1

  Festivali i Inovacionit

  Kompania R&T Group dhe Fondacioni ” EDS” moren pjese ne festivalin i Inovacionit Tiranë në datat 18-20 Shtator, 2018. R&T dhe “EDS ” ne partneritet me Dhomen e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Bashkinë e Tiranës, Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, Ministrinë për Europën dhe Punëve të Jashtme, Protik, Dhoma Austriake e Tregtisë në Shqipëri Read More

PARTNERET

1-logo_01
2-logo
3-logo
7-Logo_4ut1
vodafone
tiff
4-albatros
Baladin
Alpet
BT
Firdeus_Security_Logo
TT
Pilot.Al_LogoColorOrange
Raiffeisen-Bankpng
Logo_horizontale-01

Ekografia, ose e quajtur ndryshe ultra-sonografia, është një metodë për të përftuar imazhe të organeve të brendëshme duke dërguar brenda trupit valë tingujsh me frekuencë të lartë. Këto valë perpunohen nga nje kompjuter special dhe konvertohen ne një imazh në kohë reale. Ky është një ekzaminim i parrezikshem per pacientet sepse në procedurën e ekos nuk ka rrezatim të jonizuar.

Kualiteti i punes se nje materniteti ndikon direkt ne shendetin e jetes per brezat e ardhshem, prandaj eshte nje investim direkt per familjet tona, femijet tane dhe popullaten tone ne pergjithesi.

Kontributi yne do te ndihmoje edhe formimin dhe trajnimin me te mire te brezave te ardhshem te mjekeve qe do te punojne ne kete specialitet.
Bank Account: BANKA CREDINS.

ALL no 7308 IBAN AL 53 2121 1016 0000 0000 0000 7308

EURO no 18969 IBAN AL68 2121 1016 0000 0000 0001 8969