Sport

Konkurs per artistin me te mire!

Konkurs per artistin me te mire! Fondacioni EDS organizon gjate diteve te 9th Paragliding nje konkurs per fotografi dhe video. Rregullat e konkurseve 9Th Paragliding: Kap momentin më të bukur gjatë zhvillimit të eventit 9ThParagliding 2017 dhe merr pjesë në konkursin e fotografisë dhe videos. KONKURS FOTOGRAFIE Fondacioni EDS do

9TH PARAGLIDING ACCURACY CHAMPIONSHIP

Në asamblenë plenare të FAI-it, zhvilluar në
Beograd në vitin 2014, Shqipëria fitoi garën
për organizimin e Kampionatit të 9-të Botëror
të Fluturimeve të Lira Paragliding në disiplinën
në Precizion.

More 9TH PARAGLIDING ACCURACY CHAMPIONSHIP

Steelwings MOTOFEST

Është bërë tashmë traditë që MotoFest zhvillohet çdo vit duke mbledhur të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorra dhe sigurisht muzikës rrok. Ky është viti i tetë që ky event realizohet dhe vazhdon të pritet me shumë kënaqësi nga publiku

Cross Country

Cdo fitore ka heronjte e saj! Nje qytet behet me i mire kur njerezit fillojne dhe behen me te mire. Nje falenderim i vecante shkon per amatoret e gares te cilin dhane nje shembull te larte qytetarie. Me profesione nga me te ndryshmet si mjek, avokat, sipermarres dhe shume aktiviste te shoqerise civile dhane nga koha dhe energjite e tyre. Me Shtegun e Gjelber Tirana ka nje

More Cross Country

“KONKURSI – Shprese”

“Shprese” “Per njeriun e mencur cdo dite lind jete e re “ EDS foundation ne bashkepunim me Albatross Media ,do te sjellin per ju ,per here te pare ne shqiperi projektin me madhor te bere mbi temat sociale ,qe prekin jeten e gjithsecilit prej nesh. Projekti jone konsiston ne ndergjegjesimin

More “KONKURSI – Shprese”

Sponsorizimi i edicionit të XI – Albania Open 2010

Albania Open është një aktivitet internacional i organizuar nga Federata Aeronautike e Shqipërisë mbi disiplinën e fluturimit të lirë.

More Sponsorizimi i edicionit të XI – Albania Open 2010

WWS: Me Kampionet e Petro Nini Luarasit

Ne date 16/05/2013 Fondacioni EDS ne bashkepunim me stafin drejtues te shkolles Petro Nini Luarasi organizuan finalen e kampionatit te futbollit te shkolles.

More WWS: Me Kampionet e Petro Nini Luarasit

Albanian Coast Trip 3- 2013

Nje aventure e cila filloi ne plazhet ranore dhe te virgjer te Velipojes dhe perfundoje ne magjine e Butrintit antike.

More Albanian Coast Trip 3- 2013