• 4-1
  9TH PARAGLIDING ACCURACY CHAMPIONSHIP

  ASAMBLEJA PLENARE FAI-it Në asamblenë plenare të FAI-it, zhvilluar në Beograd në vitin 2014, Shqipëria fitoi garën për organizimin e Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira Paragliding në disiplinën në Precizion. Për ketë organizim konkuruan 3 shtete, ku Shqipëria arriti të triumfojë në 2 raunde. Propozimi i Shqipërisë doli fitues, duke mundur në Read More

 • 18891822_1280408168751804_5962638604301750909_o-730×1024
  Steelwings MOTOFEST

  Është bërë tashmë traditë që MotoFest zhvillohet çdo vit duke mbledhur të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorra dhe sigurisht muzikës rrok. Ky është viti i tetë që ky event realizohet dhe vazhdon të pritet me shumë kënaqësi nga publiku, kjo edhe sepse në realizimin e këtij viti janë shtuar disa komponentë për Read More

 • banner
  >Tirana Code_

  Tirana Code është një nismë që synon rritjen e interesit të të rinjve për të marrë iniciativa në fushën e teknologjisë, si dhe krijimin e një rrjeti të rinjsh që synojnë të zhvillojnë një karrierë në teknologi. Me anë të aktiviteteve të ndryshme ne synojmë të sjellim së bashku sa më shumë të rinj të Read More

 • 941072_808379115954714_3819970576206012118_n
  Cross Country

  Cdo fitore ka heronjte e saj! Nje qytet behet me i mire kur njerezit fillojne dhe behen me te mire. Nje falenderim i vecante shkon per amatoret e gares te cilin dhane nje shembull te larte qytetarie. Me profesione nga me te ndryshmet si mjek, avokat, sipermarres dhe shume aktiviste te shoqerise civile dhane nga koha dhe energjite e tyre. Me Shtegun e Gjelber Tirana ka nje

 • konkursi_shpreses-1
  “KONKURSI – Shprese”

  “Shprese” “Per njeriun e mencur cdo dite lind jete e re “ EDS foundation ne bashkepunim me Albatross Media ,do te sjellin per ju ,per here te pare ne shqiperi projektin me madhor te bere mbi temat sociale ,qe prekin jeten e gjithsecilit prej nesh. Projekti jone konsiston ne ndergjegjesimin e njerezve kundrejt problemeve ne Read More

 • 2fa6302648
  Sponsorizimi i edicionit të XI – Albania Open 2010

  Albania Open është një aktivitet internacional i organizuar nga Federata Aeronautike e Shqipërisë mbi disiplinën e fluturimit të lirë.

 • petro_nini
  WWS: Me Kampionet e Petro Nini Luarasit

  Ne date 16/05/2013 Fondacioni EDS ne bashkepunim me stafin drejtues te shkolles Petro Nini Luarasi organizuan finalen e kampionatit te futbollit te shkolles.

 • albabia_croastrip
  Albanian Coast Trip 3- 2013

  Nje aventure e cila filloi ne plazhet ranore dhe te virgjer te Velipojes dhe perfundoje ne magjine e Butrintit antike.

 • konkursi_shpreses
  “KONKURSI – Shprese”

  EDS foundation ne bashkepunim me Albatross Media ,do te sjellin per ju ,per here te pare ne shqiperi projektin me madhor te bere mbi temat sociale

 • ekipi_basketbollit
  Ekipi i basketbollit “EDS” meshkuj (të rritur)

  Skuadra e Basketbollit të Fondacionit `EDS` morri pjesë në Kampionatin Kombëtar Shqiptar për 2 sezone, 2003-2004 dhe 2004-2005

 • albania-riviera
  Albanian Riviera from the Sky ( 6 qershor 2013 )

  Fondacioni EDS promovoi “Albanian Riviera from the SKY”, librin më të ri nga Alket Islami.

 • ali-baba
  Ali Baba – Histori Suksesi

  I leshuar ne 1999, eshte nje platforme e-commerce globale dhe lider per bizneset e vogla ne gjithe boten.